MottoBase, organik atıkları gübreye dönüştürme hedefiyle kompost makineleri üreten bir çevre teknolojileri firmasıdır.

Firma, ARGE çalışmaları yaparak 2020 yılından bu yana organik atık dönüşümü teknolojisini geliştirmekte ve sürdürülebilirlik odaklı projeleri desteklemektedir.

Makinelerimiz

Organik atıkları maksimum 24 saat içinde gübre haline getiren MottoBase makineleri, geri dönüşüm sürecini 70 derece sıcaklıkta gerçekleştirir. Bu, organik atıkların hızlı ve verimli bir şekilde geri dönüştürülmesini sağlar.

25 litreden 1000 litreye uzanan altı farklı kapasiteleri ile MottoBase makineleri Belediyeler, Fabrikalar, Cafe & Restorantlar, Yemek Tesisleri, Oteller, Toplu Konut ve Siteler, AVM'ler, Okullar, Hastaneler ve daha birçok kamu ve özel sektör kurumlarında hizmet vermektedir.

Neden MottoBase?

MottoBase'in yerli üretim makineleri, organik atıkların çevreye zarar vermeden geri dönüştürülmesine katkı sağlayarak hem çevre dostu bir çözüm sunar hem de gıda israfını azaltmaya yardımcı olur. MottoBase çevre teknolojileri, sürdürülebilirlik hedeflerine katkıda bulunarak çevre koruma ve kaynak tasarrufu konularında önemli bir rol oynamaktadır.

Sıfır Atık Nedir?

Dünya nüfusunun her geçen gün artması ve bu nüfusun ihtiyaçlarını karşılayabilmek için endüstri­yel üretimin çoğalması, ortaya çıkan atık miktarının da sürekli olarak artmasına neden olmaktadır. Çoğunluğu geri dönüştürülmeyen ya da dönüştürülemeyen bu atıklar, içerisinde pek çok türün yaşadığı dünyanın geleceği için büyük bir tehdit oluşturmaktadır.
Sıfır Atık, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesini veya minimize edilmesini amaçlayan; atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımın sağlanmasını kapsayan bir hedeftir.

SIFIR ATIĞIN FAYDALARI

  • Hiçbir atığın doğaya veya insan sağlığına zararlı bir şekilde bırakılmamasını amaçlar. Tüm atıkların geri dönüşümü ve yeniden kullanımı hedeflenir.

  • Tüketim alışkanlıklarının değiştirilmesini ve daha az atık üretilmesini hedefler. Yeniden kullanılabilir ve geri dönüşümlü ürünlerin tercih edilmesi önemlidir. 

  • Çevre ve canlılar için riskler azalır. Ağaçların ihtiyaç fazlası kesilmesi önlenir. Havaya salınan sera gazı miktarında azalma olur. 

  • Sıfır atık hedefi, doğayı korumave insan sağlığının korunmasını amaçlar. Gelecek nesillerde daha temiz ve yaşanabilir bir gezegen kalır.